Шта је бројач знакова
Бројач знакова је дефинисан као бројање или рачунање знакова који се користе у било ком тексту. Бројачи знакова доступни су у форматима датотека и као мрежна платформа, која је једноставна и практична за употребу. Понекад корисници алата за бројање знакова преферирају једноставност у односу на детаљне информације о писању које бројач речи обично нуди, а то је оно што овај алат за бројаче пружа. Бројач знакова одређује и број знакова и број речи, што је често једина информација коју требате знати о свом писању. Кроз овај алат одмах добијате детаљне информације брзином муње.
Колико је важно користити Бројач знакова
Кад год и где год је важан број стварних знакова у тексту, значај употребе бројача знакова расте. На пример, за студенте често постоје нека ограничења или минимуми за њихове домаће задатке. Исто важи и за пријаве на факултете, сараднике у компанијама или власнике предузећа. Ако их се придржавате, то може имати значајан утицај на то како се ваше писање прегледава и оцењује, јер алат помаже и показује да ли сте способни да следите основна упутства или не. Бројач знакова може вам осигурати да случајно не пређете ограничења или чак да не испуните минимум који може бити примарни показатељ ваших текстова.
Ове информације о броју знакова у тексту такође могу бити врло корисне за писце. Познавање броја речи, знакова, редова итд. Може помоћи писцима да боље разумеју дужину свог писаног садржаја, а затим олакшава рад на приказивању страница текста на одређени начин. За оне писце који пишу за новине и часописе, посебно тамо где је ограничен простор, знајући предност употребе бројача знакова може писцу помоћи да у тај ограничени простор унесе најпотребније информације. Поред тога, за оне који траже посао, познавање броја знакова у њиховој биографији може бити од кључне важности да би све информације које желе да напишу на једној страници. Писци се могу заваравати различитим фонтовима, величинама и размацима како би прилагодили број знакова који могу да стану на једну страницу, али од виталне је важности знати количину коју писац покушава да пружи на једној страници.
Како се користи бројач знакова
Да бисте сазнали и израчунали број знака и речи писања, копирајте и налепите текст директно у алатку за бројач знакова. Ако нисте припремили садржај за бројање знакова, можете писати директно у текстуално подручје те алатке. Када то једном учините, мрежни алат за бројач знакова на мрежи одмах ће приказати оба броја за ваш текст који је убачен. Алат за бројач знакова може бити користан и прикладан у многим случајевима. Ипак, овај алат може бити посебно користан када пишете за минимално и максимално ограничење карактера.
Бројач знакова се често користи само за енглески језик, што је погрешна тврдња. Алат може бити користан онима који пишу на неенглеским језицима, где је број знакова важан и важан. На пример, то може бити случај за следеће језике: корејски, јапански, кинески итд., Где се чини да су знакови основа писменог језика. Чак и за оне људе који не пишу на енглеском, само познавање употребе бројача знакова за писање је врло корисно за њихово писање.
Како бројати знакове у софтверу за обраду речи
ОпенОффице - Изаберите траку менија „Алатке“, а затим кликните на „Бројање речи“. Једном ће се појавити искачући дијалошки оквир који ће приказати тачан број знакова.
АбиВорд - Изаберите мени „Алатке“. Затим притисните „Бројање речи“. Скочни прозор ће вам дати укупан број знакова.
Мицрософт ВордПад и Мицрософт Нотепад су једноставни уређивачи текста и оба софтвера не садрже функцију бројача знакова.
Како бројати знакове у МС Ворд-у
Мицрософт Ворд има сјајну функцију за израчунавање речи у документу. Поред броја речи, МС Ворд може понудити и бројање знакова коришћених у извештају. Познавање броја знакова у вашем раду је корисно, без обзира да ли сте власник предузећа, студент, писац итд. На пример, као слободни писац, клијент често може имати одређени број знакова који жели да добијете, или за власнике предузећа образац за контакт за клијента може изгледати специфично према броју знакова.
Која су главна ограничења броја знакова
Генерално, већина интернетских бројача знакова заснованих на Интернету нема ограничење дужине текста који убаците за бројање. Међутим, неке веб локације и апликације на друштвеним мрежама ограничавају прекомерно коришћење знакова у тексту. Отуда су ограничења речи и карактера прилично честа, посебно данас на Интернету. Већина људи има већу вероватноћу да зна 140 знакова у случају твеетова на Твиттеру, али ограничења броја знакова нису дефинисана на Твиттеру.
Као и било која друга локација на друштвеним мрежама, на пример, Фацебоок има специфичне захтеве за дужином писања на фиду, објављивања