Kelimeler

0

Semboller

0

Sembol Sayacı

Karakter Sayacı nedir

Karakter Sayacı, herhangi bir metinde kullanılan karakterlerin sayısı veya hesaplayıcısı olarak tanımlanır. Karakter Sayaçları, dosya biçimlerinde ve kullanımı kolay ve kullanışlı olan web tabanlı bir platform olarak mevcuttur. Bazen karakter sayacı aracının kullanıcıları, bir kelime sayacının genellikle sunduğu ayrıntılı yazma bilgisine göre basitliği tercih eder ve bu, bu sayaç aracının sağladığı şeydir. Karakter sayacı, karakter sayısını ve kelime sayısını da belirler, bu genellikle yazınız hakkında bilmeniz gereken tek bilgidir. Bu araç sayesinde, ayrıntılı bilgileri yıldırım hızında anında alırsınız.

Karakter Sayacını kullanmak ne kadar önemli

Bir metindeki gerçek karakterlerin sayısı ne zaman ve nerede önemli olursa olsun, Karakter Sayacı kullanımının önemi artar. Örneğin, öğrenciler için ev ödevleri için genellikle bazı sınırlar veya minimumlar vardır. Aynısı üniversite başvuruları, şirketlerdeki iş arkadaşları veya işletme sahipleri için de geçerlidir. Bunlara uymak, yazınızın nasıl gözden geçirildiği ve derecelendirildiği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir çünkü araç yardımcı olur ve temel yönergeleri takip edip edemeyeceğinizi gösterir. Karakter sayacı, yanlışlıkla sınırları aşmamanızı veya hatta metinleriniz için birincil ölçüt olabilecek minimumları karşılamamanızı sağlayabilir.

Bir metindeki karakter sayısı hakkındaki bu bilgi, yazarlar için de oldukça faydalı olabilir. Sözcüklerin, karakterlerin, satırların vb. Sayısını bilmek, yazarların yazılı içeriklerinin uzunluğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir ve ardından metnin sayfalarını belirli bir şekilde göstermek için çalışmayı kolaylaştırır. Özellikle sınırlı alanın olduğu gazete ve dergiler için yazan yazarlar için, karakter sayacı kullanımının avantajını bilmek, yazarın bu sınırlı alana en çok ihtiyaç duyulan bilgiyi almasına yardımcı olabilir. Ayrıca, iş arayanlar için, özgeçmişlerinin karakter sayısını bilmek, yazmak istedikleri tüm bilgileri tek bir sayfaya almak için gerekli olabilir. Yazarlar, tek bir sayfaya sığdırabilecekleri karakter sayısını ayarlamak için farklı yazı tipleri, boyutlar ve boşluklarla dalga geçebilirler, ancak yazarın tek bir sayfada sağlamaya çalıştığı miktarı bilmek çok önemlidir.

Karakter Sayacı nasıl kullanılır

Yazının karakterini ve kelime numarasını bulmak ve hesaplamak için, metni kopyalayıp doğrudan karakter sayacı aracına yapıştırın. Karakterleri saymak için içerik hazırlamadıysanız, doğrudan o aracın metin alanına yazabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, web tabanlı çevrimiçi karakter sayacı aracı, eklenen metniniz için hemen her iki sayımı da gösterecektir. Karakter sayacı aracı birçok durumda yararlı ve kullanışlı olabilir. Yine de, bu araç özellikle minimum ve maksimum karakter sınırlaması için yazarken yararlı olabilir.

Karakter Sayacı genellikle yalnızca İngilizce için kullanıldığı düşünülür, bu yanlış bir ifade. Araç, karakter sayısının önemli ve önemli olduğu İngilizce dışındaki dillerde yazanlar için yararlı olabilir. Örneğin, aşağıdaki diller için geçerli olabilir: Karakterlerin yazı dilinin temeli gibi göründüğü Korece, Japonca, Çince vb. İngilizce yazmayanlar için bile, sadece yazı yazmak için karakter sayacının kullanımını bilmek yazılarına oldukça faydalıdır.

Kelime işleme yazılımında karakterler nasıl sayılır

OpenOffice - "Araçlar" menü çubuğunu seçin ve ardından "Kelime Sayısı" nı tıklayın. Bir açılır iletişim kutusu belirecek ve tam karakter sayısını gösterecektir.
AbiWord - "Araçlar" menüsünü seçin. Ardından "Kelime Sayısı" na basın. Bir açılır pencere size toplam karakter sayısını verecektir.
Microsoft WordPad ve Microsoft Not Defteri basit metin düzenleyicilerdir ve her iki yazılım da bir karakter sayacı işlevi içermez.

MS Word'de Karakterler Nasıl Sayılır

Microsoft Word, bir belgedeki kelimeleri hesaplamak için harika bir özelliğe sahiptir. Kelime sayısının yanı sıra, MS Word bir raporda kullanılan karakterlerin sayısını da sunabilir. Makalenizin karakter sayısını bilmek, bir işletme sahibi, öğrenci, yazar, vb. Olsanız da yararlıdır. Örneğin, serbest yazar olarak, çoğu zaman bir müşteri, almanızı istediği belirli karakter sayılarına sahip olabilir veya işletme sahipleri için, bir müşterinin iletişim formu karakter sayısına özel görünebilir.

Ana Karakter Sayım sınırlamaları nedir

Genel olarak, çoğu çevrimiçi, web tabanlı karakter sayacının, saymak için eklediğiniz metnin uzunluğu için sınırlaması yoktur. Ancak bazı sosyal medya siteleri ve uygulamaları, karakterlerin metne aşırı kullanımını kısıtlamaktadır. Bu nedenle, özellikle bu günlerde internette kelime ve karakter sınırları oldukça yaygındır. Twitter'da tweet atılması durumunda çoğu kişinin 140 karakterden haberdar olma olasılığı daha yüksektir, ancak Twitter için karakter sınırlaması tanımlanmamıştır.

Diğer herhangi bir sosyal medya sitesi gibi, örneğin, Facebook'un beslemeye yazmak, yayınlamak için belirli uzunluk gereksinimleri vardır.

 • Semboller
  0
 • Semboller (boşluksuz)
  0
 • Kelimeler
  0
 • Eşsiz Kelimeler
  0
 • Cümleler
  0
 • En uzun cümle (kelimeler)
  0
 • En Kısa Cümle (kelimeler)
  0
 • Ort. Cümle (kelimeler)
  0
 • Ort. Cümle (chars)
  0
 • Ortalama. kelime uzunluğu
  0
 • Paragraf
  0
 • Sayfalar
  0
 • Heceler
  0
 • Çizgiler
  0
 • Okuma zamanı
  0
 • Konuşma Süresi
  0
 • El Yazma Süresi
  0

Çerezleri sadece web sitemize yapılan ziyaretleri izlemek için kullanıyoruz, hiçbir kişisel ayrıntı saklamıyoruz.