Slová

0

Symboly

0

Počítadlo symbolov

Čo je Počítadlo znakov

Počítadlo znakov je definované ako počet alebo kalkulačka znakov použitých v ľubovoľnom texte. Počítadlá znakov sú k dispozícii buď vo formátoch súborov, alebo ako webová platforma, ktorá sa ľahko a ľahko používa. Používatelia nástroja na počítanie znakov niekedy uprednostňujú jednoduchosť pred podrobnými informáciami o písaní, ktoré počítadlo slov zvyčajne ponúka, a to poskytuje tento nástroj na počítanie znakov. Počítadlo znakov určuje tiež počet znakov a počet slov, čo je často jediná informácia, ktorú potrebujete o svojom písaní vedieť. Prostredníctvom tohto nástroja okamžite dostanete bleskovou rýchlosťou podrobné informácie.

Aké dôležité je používať Počítadlo znakov

Kedykoľvek a kdekoľvek na počte skutočných znakov v texte záleží, dôležitosť použitia Počítadla znakov stúpa. Napríklad pre študentov často existujú určité limity alebo minimá pre zadanie domácich úloh. To isté platí pre vysokoškolské aplikácie, spolupracovníkov spoločností alebo majiteľov firiem. Ich dodržiavanie môže mať významný vplyv na to, ako je vaše písanie kontrolované a hodnotené, pretože tento nástroj pomáha a ukazuje, či ste alebo nie ste schopní postupovať podľa základných pokynov. Počítadlo znakov vám zaistí, aby ste náhodne neprekročili limity alebo aby ste nesplnili minimá, ktoré môžu byť pre vaše texty primárnou metrikou.

Tieto informácie o počte znakov v texte môžu byť tiež dosť užitočné pre autorov. Znalosť počtu slov, znakov, riadkov atď. Môže autorom pomôcť lepšie porozumieť dĺžke ich písaného obsahu a uľahčuje prácu pri konkrétnom zobrazení stránok textu. Pre tých, ktorí píšu do novín a časopisov, najmä tam, kde je obmedzený priestor, môže znalosť výhody použitia počítadla znakov pomôcť spisovateľovi získať najpotrebnejšie informácie do tohto obmedzeného priestoru. Pre uchádzačov o zamestnanie môže byť navyše nevyhnutná znalosť počtu znakov ich životopisu, aby mohli získať všetky informácie, ktoré chcú napísať, na jednu stránku. Spisovatelia môžu klamať rôznymi fontami, veľkosťami a rozstupmi, aby upravili počet znakov, ktoré sa zmestia na jednu stránku, je však nevyhnutné poznať množstvo, ktoré sa spisovateľ pokúsi poskytnúť na jednu stránku.

Ako používať Počítadlo znakov

Ak chcete zistiť a vypočítať počet znakov a slov pri písaní, skopírujte a vložte text priamo do nástroja na počítanie znakov. Ak ste nepripravili obsah na počítanie znakov, môžete písať priamo do textovej oblasti tohto nástroja. Keď to urobíte, online nástroj na počítanie znakov založený na webe okamžite zobrazí obidva počty vloženého textu. Nástroj na počítanie znakov môže byť v mnohých prípadoch užitočný a pohodlný. Napriek tomu môže byť tento nástroj obzvlášť užitočný, keď píšete pre minimálne a maximálne obmedzenie znakov.

Počítadlo znakov sa často považuje za používané iba v angličtine, čo je nesprávne tvrdenie. Tento nástroj môže byť užitočný pre tých, ktorí píšu v neanglických jazykoch, kde je dôležitý počet znakov a na čom záleží. Môže to byť napríklad v prípade nasledujúcich jazykov: kórejčina, japončina, čínština atď., Kde sa znaky javia ako základ písaného jazyka. Aj pre tých ľudí, ktorí nepíšu v angličtine, je poznanie použitia počítadla znakov na písanie celkom užitočné pre ich písanie.

Ako počítať znaky v softvéri na spracovanie textu

OpenOffice - Vyberte panel ponuky „Nástroje“ a potom kliknite na „Počet slov“. Raz sa zobrazí vyskakovacie dialógové okno s presným počtom znakov.
AbiWord - Vyberte ponuku „Nástroje“. Potom stlačte „Počet slov“. V rozbaľovacom okne nájdete celkový počet znakov.
Microsoft WordPad a Microsoft Notepad sú jednoduché textové editory a oba programy neobsahujú funkciu počítadla znakov.

Ako počítať znaky v programe MS Word

Microsoft Word má skvelú funkciu na výpočet slov v dokumente. Okrem počtu slov môže program MS Word ponúknuť aj počet znakov použitých v správe. Poznať počet znakov vo svojej práci je užitočné bez ohľadu na to, či ste vlastníkom firmy, študentom, spisovateľom atď. Napríklad ako spisovateľ na voľnej nohe môže mať klient často konkrétny počet znakov, ktoré chce, aby ste získali, alebo pre majiteľov firiem sa kontaktný formulár pre klienta môže javiť ako špecifický pre počet znakov.

Aké sú hlavné obmedzenia počtu znakov

Všeobecne väčšina online webových počítadiel znakov nemá obmedzenie dĺžky textu, ktorý vložíte na počítanie. Niektoré stránky a aplikácie sociálnych médií však obmedzujú nadmerné používanie znakov v texte. Preto sú slovné a znakové obmedzenia pomerne bežné, najmä v dnešnej dobe na internete. Väčšina ľudí si je viac vedomá 140 znakov v prípade tweetov na Twitteri, limity znakov však pre Twitter nie sú definované.

Rovnako ako iné webové stránky sociálnych médií, napríklad Facebook má špecifické požiadavky na dĺžku, pokiaľ ide o písanie na informačný kanál, zverejňovanie príspevkov

 • Symboly
  0
 • Symboly (bez medzier)
  0
 • Slová
  0
 • Jedinečné slová
  0
 • Vety
  0
 • Najdlhšia veta (slov)
  0
 • Najkratšia veta (slov)
  0
 • Priem. Veta (slov)
  0
 • Priem. Veta (znaky)
  0
 • Priemerná. dĺžka slova
  0
 • Odsek
  0
 • Stránky
  0
 • Slabiky
  0
 • Riadky
  0
 • Čas čítania
  0
 • Rečnícky čas
  0
 • Čas ručného písania
  0
Hustota

Používame cookies, aby sme sledovali návštevy našej webovej stránky, neuchovávame žiadne osobné údaje.