Words

0

Karakterler

0

Kelime sayacı

Kelime sayımı yazma için para alan kişiler tarafından iyi bilinir. Akademik belgelerin çoğunun 1000 veya 80.000 kelime gibi bazı uzunluk kısıtlamaları vardır. Paragraflar veya sayfalar tarafından sınırlamalar olsa da, en yaygın olanı bu tür engelleri kelimeler veya karakterlerle ölçmektir. Sınırlar dahilinde kalmak şarttır. Romanların sözcük sayısına göre belirli bir sınıflandırması bile var. Kelime sayımının farklı amaçlarla motive edilmiş uzun bir geçmişi vardır. Ancak bu sayımların ilk amacı, stenografi, yazım veya en kolay okuma öğretimi ve öğrenimi için sözlükler oluşturmak amacıyla nadir, ortak, yararlı veya temel kelimeler gibi belirli bir türde bir kelime dağarcığı geliştirmektir. ve verimli bir şekilde mümkündür.

Wordcounter nedir?

Wordcounter, dilbilgisi ve yazım denetimi ile birlikte karakterleri, kelimeleri, cümleleri, paragrafları ve sayfaları gerçek zamanlı sayma görevini kolaylaştıran bir araçtır. Avantajları arasında, metnin daha fazla hangi terimleri tekrarladığınızı (örneğin iyi bir SEO yapmak için kullanışlı) ve özellikle ne kadar süreceğini kontrol etmek için bir kronometre görebileceğiniz kelimelerin yoğunluğunun analizi. Ayrıca, metninizin kelimelerinin kaç kez tekrarlandığını ve en yaygın iki veya üç kelimenin yapısını söyleyebilir. Büyük yazı kümelerinde kalıp bulmak elle yapmak zor olabilir, ancak bilgisayarlar yardımcı olabilir. Kelime Sayacı, metni nicel olarak analiz etmeye başlamanıza yardımcı olur, ancak size en sık kullanılan kelimeleri ve kelime öbeklerini gösterir.

Modern web tarayıcıları kelime saymayı destekler ve çevrimiçi olarak çok çeşitli enstrümanlar vardır, bazı metin editörlerinin kelimeleri saymak için yerel bir aracı vardır. Farklı kelime sayısı motorları tarafından üretilen kelime sayısı sonuçlarında küçük ve hatta önemli farklılıklar olabilir. Şu anda, hiçbir kural veya sistem kelime sayımı için hangi araçların veya şemanın kullanılması gerektiğini tanımlamamaktadır ve farklı kelime sayımı araçları bunun için şemalarını kullanmaktadır. Kelimenin en yaygın tanımı, "bir anlam ifade eden bir boşlukla çevrili harfler" dir, ancak farklı programlar bu tek nesnede farklı anlamlar içerir.

Microsoft Word kullanarak kelime sayma

Çoğu kişi metinlerini en yaygın kelime sayma aracı olan Microsoft Word'de yazar. Microsoft Word İstatistikleri, iki boşluk arasındaki her şeyi bir sayı veya sembol olsun, bir sözcük olarak görür. Öte yandan, Word kelime sayımı istatistiklerine, metin sayılarına veya şekillerdeki metni dahil etmez; bu, bazen kelime sayımınıza önemli sayıda kelime ekleyebilir.

Belirli kelime sayımı araçları

Kelime sayımı için özel araçlar Microsoft Word'den daha doğrudur. Genellikle, bir kullanıcı sayı saymak veya ek nesnelerden sözcük sayımı istatistiklerine metin eklemek istediğinizi belirleyebilir. En iyi kelime sayımı araçları genellikle üstbilgiler, altbilgiler, notlar, dipnotlar, son notlar, metin kutuları, şekiller, yorumlar, gizli metin, gömülü ve bağlantılı belgelerdeki metinlerde kelime sayımı fırsatlarına sahiptir. Ayrıca, çok sayıda dosya biçiminde kelime sayısını sağlayabilirler.

Bu farklılıklar nedeniyle, belirli kelime sayımı araçları tarafından üretilen kelime sayısının genellikle Microsoft Word'deki kelime sayımından daha fazla kelime / birim saydığını söylüyorlar.

Kelime sayma uygulamaları

Masaüstü sürümleri kadar çok işleve sahip olmasalar da, kelime ve karakter saymak için mobil uygulamalar da vardır. Android durumunda, yalnızca kelimeleri, boşluklu karakterleri, boşluksuz karakterleri ve kelime öbeklerini sayan basit bir uygulama olan Word Counter'ı kullanabiliriz.

iPhone uygulaması daha basit ve başlığı belirsizliğe çok az yer bırakıyor: Kelime, karakter veya paragraf sayısını göster ve uygulamanın yaptığı şey ne daha fazla ne de daha az.

 • Kelimeler
  0
 • Benzersiz Kelimeler
  0
 • Karakterler
  0
 • Karakterler (boşluksuz)
  0
 • cümleler
  0
 • En Uzun Cümle (Kelimeler)
  0
 • En Kısa Cümle (Kelimeler)
  0
 • Ort. cümle (Kelimeler)
  0
 • Ort. cümle (karakter)
  0
 • Ortalama. kelime uzunluğu
  0
 • Paragraf
  0
 • Sayfalar
  0
 • hece
  0
 • Çizgiler
  0
 • Okuma zamanı
  0
 • Okuma zamanı
  0
 • El Yazma Zamanı
  0

Çerezleri kullanıyoruz, sadece web sitemizi ziyaretleri izlemek için hiçbir kişisel bilgi saklamıyoruz.